Author Topic: Koenigsegg Regera Under The Skin -- /INSIDE KOENIGSEGG  (Read 877 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline RE78

• Yönetici
  • Rotary Engine Mazda Rx-7 & Rx-8 Forum
Koenigsegg Regera Under The Skin -- /INSIDE KOENIGSEGG
« on: 14 October 2016, 13:58:57 »

https://www.youtube.com/watch?v=DBNt28idyqk

Koenigsegg Regera Under The Skin -- /INSIDE KOENIGSEGG

Offline rvx72

• Kıdemli Üye
Re: Koenigsegg Regera Under The Skin -- /INSIDE KOENIGSEGG
« Reply #1 on: 14 October 2016, 17:01:51 »
Koenigsegg çok iyi şeyler yapıo. Ve gecen seneye kadar 450km/h kadranlı One modeli ile zirvede bir imaja sahiptiler ancak  500 kadranlı Bugatti Chiron cıktı mertlik bozuldu :)

Offline Berk

• Yönetici
« Reply #2 on: 15 October 2016, 00:21:52 »
Bana kalırsa kadran işin şov kısmı One:1 üzerine şu piyasada yapılmış bir araç bana göre.. Chiron daha kalite ile donanımın bütünleştiği bir hyper sports car bana göre ne zaman track modeli çıkar o zaman konuşuruz bunu tekrar.. One:1 ise full track üzerine aero açıdan uçaktan eksik kalır tarafı olmayan bir yol uçağı  8) Unutmadan Huayra BC'de gerçekten muazzam bir şaheser..
« Last Edit: 17 October 2016, 14:38:55 by Berk »
Never Say Never..

Offline rvx72

• Kıdemli Üye
« Reply #3 on: 16 October 2016, 01:25:44 »
Huayra BC de tasarım harika. Zaten o fiyat düzeyinde hepsi harika olmak zorunda yani. Ancak Koenigsegg 'te firmanın kurucusu herşeyi anlatması Apple - Steve Jobs gibi bir hava verio o da ayrı bir boyut.Kadran şovdan öte bu tür araçlarda bir rütbe göstergesi gibi.  Chiron'un lansman videosu sonunda memur görüntülü bir adam, bu durumun bilincinde bacak bacak üstüne atmış kısıklı şekilde kahkaha atınca  Koenigsegg'in 450 kadranı üzerine kahkaha gibiydi. Track modelinde Koenigsegg bir sürpiz yapamadığı takdirde o kahkaha etkisini sürdürecek :=)

Offline Berk

• Yönetici
« Reply #4 on: 17 October 2016, 14:45:54 »
Koenigsegg butik bir marka olmasından kaynaklı olabilir. Fuarlarda ve sosyal medyada reklam ve tanıtıma iyi zaman harcıyorlar. Bugatti'nin arkasında Volkswagen grubu var o yüzden kendini anlatmasına gerek yok çünkü maddi kaygısı yok.. Tabi maddi kaygısı gelir gider bütçesi olarak vardır ama Koenigsegg gibi satışlarını yıllık belli seviyede tutamadığı takdirde Koenigsegg'de marka olarak sıkıntıya girer ve büyümesi için satış önemli hepimiz farkındayız. Henüz test edildimi her iki model takip edemedim Chiron ile One:1 veya Regera mutlaka kıyaslanacaktır pist veya yol koşullarında o zaman değerlendirmeyi tekrar revize edelim bana kalırsa hepsi farklı tadlar ve çok hızlı araçlar o kadar hızlılar ki topspeed yapabilecekleri yol yok o nedenle birbirlerine olan artıları ufak çapta olsa dahi hepsi garajda olmalı. (İnsan açgözlülüğü  >:D)
Never Say Never..

The following users thanked this post: rvx72