Author Topic: 2016 BMW 730i M Paket 2.0 Motor "TR'de ilk kez" G11 Ankara  (Read 867 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline RE78

• Yönetici
  • Rotary Engine Mazda Rx-7 & Rx-8 Forum
2016 BMW 730i M Paket 2.0 Motor "TR'de ilk kez" G11 Ankara
« on: 28 February 2016, 14:44:50 »

https://www.youtube.com/watch?v=xZ33z7d9z6g

2016 BMW 730i M Paket 2.0 Motor "TR'de ilk kez" G11 Ankara

The following users thanked this post: Kaplan

Offline rvx72

• Kıdemli Üye
Re: 2016 BMW 730i M Paket 2.0 Motor "TR'de ilk kez" G11 Ankara
« Reply #1 on: 28 February 2016, 20:45:58 »
Kontak anahtarına 3 kez basacaksın dedikten sonra soldaki adam LDR modulü şu modulü bu modulü gibi birşey diyor, BMW'nin elektronik modül yüklü olmasını eleştiriyor gibi .) Ki bence de arabaların bu kadar elektronik yüklü olması iyi birşey değil.

Bir de BMW'nin iç tasarımına bir türlü ısınamadım. İç tasarımında birşeyler eksik.

Offline Kaplan

• Gold Member
« Reply #2 on: 28 February 2016, 22:34:16 »
vallah ben bir yandan elektroniği severim bir yandanda çok ilet birşey sonuçta esk zamanların basitliğine bayılırım e28 e30 e34. e36 da ok e46 da bazıları hoşuma gider ama oda zar zor. klassik design elementleri süperdi şimdiki iç design bana basit ve senin dediğin gib birşeyler eksikmiş hissi veriyor direksiyonlar desen bence berbat. ama sonuçta bu böyle devam edip daha da aşırıya gidecek bakalım gelecek neler getirecek ;D.
2006 RX 8 39600 km, H&R yaylar, AEM - CAİ, Bennetbuild Ateşlemekitti, Rotiform TBM Jantlar 9.5 x 18 ET 35, komple led iç ve dış aydınlatma,  bagaj kapağı stop ışığı (24led), Mazdaspeed frontspoiler ve Marşpiyeler, Muteki lug nuts (bijon), fender strakes(orjinal).

Offline Berk

• Yönetici
« Reply #3 on: 29 February 2016, 00:02:51 »
Bende bir bimmer kullanicisi olarak sunu soyleyebilirim; gercekten cok ince dusunulmus elektronik fakat kullanici dostu ozellikler bunlar, alisinca neden diye sormuyorsunuz. Ornek vermem gerekirsen uzaktan telefon baglantisi, guncel trafik bilgisi, keyless,  start stop ozellikleri ve serit takipi son olarakta oto park olayi bence gunumuzun. ve gelecegin olmazsa olmazlaridir.
Never Say Never..

Offline rvx72

• Kıdemli Üye
« Reply #4 on: 29 February 2016, 00:50:54 »
Bir arkadaş BMW 5 aldı geçen sene, biraz gezdik sonra arkadaş dedi ki "bu araç bozulur yolda kalırsa  BMW'nin merkezine sinyal gönderiyor, BMW merkezden yardım aracı gönderiyor" herşeyi bu kadar kontrol eden aracın yolda kalma ihtimali de sıfıra yakın birşey olmalı, öyle  ihtimal üzerine güzel senaryo anlatması bana komik geldi ancak tabi bunu arkadaşa söylemedim.

Bir de tüm elektronik destek sistemlerinin her türlü maliyeti var. Videoda dikkat ettim adam kontağa 3 kez dokunduktan sonra direksiyon kullanma pozisyonuna geçiyor. Araca gereksiz eklenen herşey  aynı zamanda sorun çıkarabilecek, bozulabilecek şeyler. Direksiyon olduğu yerde dursun ben dizlerimi oynatarak direksiyona değmeden zaten o koltuğa oturamaz mıyım, otururum.

Direksiyona şekline dikkat etmemiştim ancak şimdi bakınca BMW 7 serisi yani biraz daha ağır  birşey bekliyor insan. Aslında BMW böyle değildi, 2004   modellere bakıyorum herşeyiyle gözdolduruyordu, sonradan böyle oldu.

Offline Kaplan

• Gold Member
« Reply #5 on: 29 February 2016, 07:01:47 »
Aynen öyle hep designi insanı evdeymiş gibi çok rahat etiren türdendi, şimdi niye çok farklı bir yöne gidiliyor pek anlamadım.

Evet berk bazı elektronik gelişmeler çok mantıklı ve gelecekte olmazsa olmaz ama bir çoğuda gereksiz ve sorun açabilecek şekilde bozulacak olurlarsa. sonuçta maliyet harcantı büyecek olucak olan o.
2006 RX 8 39600 km, H&R yaylar, AEM - CAİ, Bennetbuild Ateşlemekitti, Rotiform TBM Jantlar 9.5 x 18 ET 35, komple led iç ve dış aydınlatma,  bagaj kapağı stop ışığı (24led), Mazdaspeed frontspoiler ve Marşpiyeler, Muteki lug nuts (bijon), fender strakes(orjinal).

Offline Berk

• Yönetici
« Reply #6 on: 29 February 2016, 11:29:29 »
@rvx72 bahsettigin s.o.s. butonu bozulunca degil acil durumda direk Almanya ile irtibata geciyorsun gps üzerinden araci buluyorlar bende de var ayni özellik, bence telefon vs çekmediği durumlar dusunulurse kaza vs gibi durumlarda mantikli bir donanimdir.

@Sado abi elektronik bozulmasi analog materyallerden daha dayanikli hale geldigini düşünüyorum. Örnek vermem gerekirse keyless anahtarin katlanir oldugunda ne kadar ac kapa yapıyoruz ve bir sure sonra anahtar mentesesi oynuyor gibi bir cok durum sayarim. Zaten gunumuzde hersey elektronik ki bence sensorler sayesinde neresinde ne var görüyoruz.

Never Say Never..